Postępowanie powypadkowe w zakładzie pracy
23.03.2020
Medycyna pracy, Pierwsza pomoc, Ryzyko zawodowe,
Za wypadek przy pracy uznawane jest każde zdarzenie przypadkowe i losowe, które nastąpiło w sposób nagły oraz było wywołane przyczyną zewnętrzną. Konsekwencją takiego zdarzenia jest uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć pracownika. Co ważne aby…
𝗪𝘆𝗽𝗮𝗱𝗲𝗸 𝗽𝗿𝘇𝘆 𝗽𝗿𝗮𝗰𝘆 𝗮 𝘂𝗺𝗼𝘄𝗮 𝘇𝗹𝗲𝗰𝗲𝗻𝗶𝗲
08.08.2019
Aktualności, BHP, Ryzyko zawodowe,
Umowa zlecenie jest jedną z najpopularniejszych form zatrudnienia. Choć powszechnie jest uważana za gorszą, niż umowa o pracę, ma wiele zalet. Osoby, które poszukują pracy dorywczej, dodatkowej albo z racji wykonywanego zawodu nie chcą być…
Roboty ziemne przy drodze - praca szczególnie niebezpieczna a BHP
04.06.2019
BHP, Ryzyko zawodowe,
Późna wiosna, lato to czas wzmożonych robót ziemnych przy drogach – zalicza się do nich również usuwanie awarii oraz wymienianie rur sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jako pracodawca powinieneś wiedzieć, że takie zadania kwalifikuje się jako…
Wypadek w pracy, który może skutkować urazem kręgosłupa – jak prawidłowo udzielić pomocy w takiej sytuacji?
09.05.2019
BHP, Pierwsza pomoc, Ryzyko zawodowe,
Gdy podejrzewasz uraz kręgosłupa u poszkodowanego, czynności związane z udzieleniem pierwszej pomocy znacząco różnią się od tych, które należy wykonać podczas upadku, stłuczenia kości czy podobnego wypadku w pracy. Ranny z prawdopodobnie uszkodzonym kręgosłupem potrzebuje…
O bhp na budowie – kto za to odpowiada, jakich zasad należy przestrzegać?
09.05.2019
BHP, Obowiązki BHP pracodawcy, Ryzyko zawodowe,
Bezpieczeństwo i higiena pracy to bardzo ważne elementy każdej pracy, zwłaszcza tej fizycznej. Jakie więc panują zasady bhp na budowie? Kto ustala organizację prac oraz ponosi odpowiedzialność w razie wypadku? Na te pytania odpowiemy w…
Ryzyko zawodowe i metody jego oceny. Co powinieneś o tym wiedzieć?
18.02.2019
BHP, Ryzyko zawodowe,
Prawdopodobieństwo, że pracownik zostanie poszkodowany podczas wykonywania pracy nigdy nie jest identyczne. W zależności od specyfiki pracy, każda niesie za sobą czasami zupełnie inne ryzyko. Dlatego też metody jego oceny mogą się różnić między sobą.…
Czym są ś𝗿𝗼𝗱𝗸𝗶 𝗼𝗰𝗵𝗿𝗼𝗻𝘆 𝗶𝗻𝗱𝘆𝘄𝗶𝗱𝘂𝗮𝗹𝗻𝗲𝗷 i kiedy się ich używa?
04.12.2018
BHP, Ryzyko zawodowe,
Nadrzędnym celem każdego szkolenia bhp jest wzrost bezpieczeństwa wśród pracowników wszelkich branż. Znajomość przepisów to jednak nie wszystko — równie ważne jest wykonywanie pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp. Jednym z podstawowych obowiązków pracownika…
Nocna zmiana - wszystko co powinieneś wiedzieć
23.07.2017
BHP, Ryzyko zawodowe,
Rytm aktywności ludzkiego organizmu jest determinowany przez dwudziestoczterogodzinną cykliczną działalność zegara biologicznego. Ten wewnętrzny mechanizm współgra z następstwem dnia i nocy, i ustala godziny oraz długość fazy snu oraz fazy czuwania. Organizm woli funkcjonować za…
Prace na wysokościach a bezpieczeństwo pracowników
15.03.2017
BHP, Ryzyko zawodowe,
Prace na wysokościach są zaliczane do robót szczególnie niebezpiecznych. Jakikolwiek błąd maszyny lub człowieka może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Obowiązkiem pracodawcy jest ustalenie i aktualizowanie procedur prac szczególnie niebezpiecznych, dbanie o przestrzeganie przepisów BHP,…
7 najczęstszych wypadków w miejscu pracy
30.12.2016
BHP, Ryzyko zawodowe,
W różnych gałęziach przemysłu rocznie dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków z tytuły wykonywanej pracy. Niektóre z nich skutkują stałym kalectwem pracowników, a nawet utratą życia. Profesjonalna obsługa BHP firm pomaga w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko…
Zawody wysokiego ryzyka – wskazówki dotyczące bezpieczeństwa
14.12.2016
Ryzyko zawodowe,
Niektórzy ludzie wybierają zawody, dzięki którym mogą całe dnie przebywać w bezpiecznym biurze. Inni natomiast wolą spędzać swój czas w mniej dogodnych, jednak na pewno bardziej interesujących, warunkach. Zanim zdecydujemy się na zmianę profesji, musimy…
Ocena ryzyka zawodowego w pięciu krokach
19.12.2015
Ryzyko zawodowe,
Ocena ryzyka zawodowego jest obowiązkowa. W przypadku małych przedsiębiorstw i jeśli pracodawca jest dobrze zorientowany w rodzaju i technologii wykonywaj pracy - może przeprowadzić ocenę ryzyka samodzielnie. W większych przedsiębiorstwach ocenę ryzyka mogą prowadzić kompetentni…