• E-learning E-learning
  • +48 12 307 04 16
  • Wybierz miasto: Kraków
1. Szkolenia okresowe - zapraszamy na naszą platformę e-learningową. Szczegóły na stronie online-center.pl lub w zakładce „Szkolenia e-learningowe”.
2. Podczas szkoleń rozszerzamy tematykę szkolenia o informacje dotyczące pracy zdalnej i nowelizacji Kodeksu pracy.

Kursy BHP to realna szansa na uratowanie życia

22.11.2016

Kurs-BHP BHP-CENTER.COM.PLPowinno nam zależeć na tym, by na stałe zmienić mentalność osób, które traktują kursy BHP i pierwszej pomocy jako mało ciekawy sposób spędzenia kilku godzin. Od wiedzy zdobytej na takich zajęciach często zależy to, czy w przyszłości będziemy w stanie uratować życie swoim bliskim. W momencie wypadku szansa przeżycia osoby poszkodowanej maleje z każdą minutą, więc to w naszych rękach spoczywa jej los. Z kolei dzięki kursom BHP dowiemy się, jak nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.

Dlaczego kursy BHP są istotne?

Wg danych dostępnych na stronie Państwowej Inspekcji Pracy w latach 2013 – 2015 z powodu nieznajomości BHP zmarło prawie 150 osób, a ok. 300 doznało trwałych i poważnych uszczerbków na zdrowiu. Kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że większości tych wypadków można było uniknąć, to waga kursów BHP wzrasta wielokrotnie.

Praca, niezależnie od dziedziny czy stanowiska, zawsze niesie ze sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Nawet względnie bezpieczna posada w biurze, może nieść ze sobą ograniczenia w kondycji pracownika, jeśli nie stosuje się on do wyznaczonych zasad. Istnieje błędne przeświadczenie w świadomości wielu osób, które zakłada, że „nas te sprawy nie dotyczą”, „to spotyka innych, mnie nie”. Nie umiemy niestety uczyć się na cudzych błędach, co w konsekwencji prowadzi do tego, że o własne zdrowie dbamy dopiero wtedy, kiedy zaczynamy potrzebować pomocy lekarskiej. Wielu z tych sytuacji można by uniknąć.

Pierwsza pomoc – trzeba znać podstawy

W innych krajach europejskich, kursy pierwszej pomocy prowadzone są już w szkołach podstawowych i traktuje się je tak samo poważnie, jak każdy inny przedmiot. Niestety w Polsce nie mamy takiego podejścia, co skutkuje tym, że w trakcie wypadku niewiele osób wie, co właściwie mogłyby zrobić, paraliżuje ich strach i poczucie winy.

Nie trzeba mieć specjalistycznego wykształcenia, żeby z powodzeniem uratować komuś życie dzięki przeprowadzeniu odpowiednich działań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Miejmy świadomość tego, że poświęcenie kilku godzin na opanowanie procedur pierwszej pomocy przygotuje nas na właściwą reakcję w sytuacji zagrażające życiu.

Firmy współpracujące

X