• E-learning E-learning
  • +48 12 307 04 16
  • Wybierz miasto: Kraków
Szkolenia okresowe - zapraszamy na naszą platformę e-learningową. Szczegóły na stronie online-center.pl lub w zakładce „Szkolenia e-learningowe”.

By praca była bezpieczna...

22.07.2015

Niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zagrożenia zdrowia oraz życia. By mieć pewność, że wiemy jak się przed nimi chronić oraz jak unikać niebezpieczeństw na stanowisku pracy każdy nowo przyjęty pracownik musi posiąść odpowiednią wiedzę.

Jest to regulowane przepisami prawa. Według nich każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi odpowiednie przeszkolenie przed rozpoczęciem wykonywania przez niego swojej pracy.

Doskonałym rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej pracodawców są kursy i szkolenia BHP przeprowadzane przez firmy zewnętrzne.

To spora wygoda oraz pewność, że wszystkie niezbędne do odpowiedniego przeszkolenia pracownika informacje zostaną przekazane. Kursy takie przeprowadzają bowiem zazwyczaj doświadczeni specjaliści z tej dziedziny.

Dzięki nim pracownik może zaznajomić się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi wykonywanych przez niego prac oraz poznać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku pracy, które będzie zajmował.

Takie przygotowanie jest nie tylko niezbędne według polskiego prawa, ale również gwarantuje znaczne zmniejszenie ryzyka wypadku w pracy lub powstawania nieprawidłowości, które niekorzystnie mogłyby odbić się na zdrowiu pracownika.

Firmy współpracujące